O obojku Foresto®

Nejčastější otázky

“Co je Foresto®?”
O: Foresto® je nová kombinovaná ochrana proti klíšťatům a blechám pro Vaši kočku a psa v podobě jedné aplikace až na 8 měsíců. Znamená to, že není nutné myslet na opakované měsíční aplikace a Vaše zvíře je nepřetržitě chráněno.

“Čím se Foresto® liší od jiných obojků proti blechám a klíšťatům?”
O: Inovační technologie obojku Foresto® umožňuje řízené uvolňování nízkých dávek dvou účinných látek po dlouhou dobu. Tyto bezpečné nízké dávky účinných látek přecházejí do kůže a srsti zvířete a přenášejí se na celé tělo. Tak zvíře chrání.

Foresto® bylo důkladně testováno a bylo prokázáno, že je vysoce účinné po dobu až 8 měsíců. Po překonání některých nevýhod tradičních obojku je Foresto® opravdu přelomové.

“Jaké účinné látky obsahuje a jak fungují?”
O: Foresto® obsahuje dvě účinné látky: imidakloprid, který hubí dospělé blechy, bleší larvy a všenky, a flumetrin, který odpuzuje a hubí dospělá klíšťata, larvy a nymfy. Jak potvrdila studie realizovaná in vitro2, kombinace imidaklopridu a flumetrinu má na parazity výrazně intenzivnější účinky, než by byly účinky těchto látek použitých samostatně. Chcete-li zjistit, jak Foresto® funguje, klikněte sem.

2Další údaje k dispozici v materiálech o produktu.

“Přistihl jsem svou kočku, jak si obojek okusuje. Může to být nebezpečné?”
O: Foresto® bylo důkladně testováno z hlediska bezpečnosti, včetně žvýkání obojku kočkami a jeho pozření. Vzhledem k tomu, že většina účinných látek je vázána v matrici obojku a nikoli na jeho povrchu, jediným vedlejším účinkem zaznamenaným po pozření celého obojku byla mírná žaludeční nevolnost (např. řidší stolice), což se upravilo do 24 hodin.

Abyste zabránili dalšímu okusování obojku, doporučujeme obojek mírně přitáhnout. Více informací získáte zde.

“Je Foresto® bezpečné i pro koťata?”
O: Foresto® je bezpečné pro koťata od 10 týdnů věku.

“Jak dlouho po aplikaci spot-on přípravku můžu použít obojek Foresto®?”
O: Mezi aplikacemi není třeba čekat. Foresto® lze použít ihned po aplikaci spot-on přípravku.

“Měl by být mezi sundáním starého a nasazením nového obojku nějaký časový odstup?”
O: Ne, vzhledem k technologii řízeného uvolňování látek v malých dávkách můžete nový obojek použít ihned.

“Foresto® není cítit. Znamená to, že na jeho povrchu není dostatek účinných látek a že není účinný?”
O: Ne. Foresto® obsahuje jiné složky než tradiční obojky, využívá inovační technologii a metodu uvolňování účinných látek, což znamená, že Foresto® zvíře chrání bez nepříjemného zápachu, který je typický pro starší generace takových obojků.

“U tradičních obojků výrobci často doporučují obojek „vytáhnout“, aby začal působit. Mám stejně postupovat i u obojku Foresto®?”
O: Aby obojek Foresto® začal působit, není vytahování nutné. Postupujte jednoduše podle pokynů uvedených zde a Foresto® začne domácího mazlíčka ihned chránit proti blechám a odpudivé účinky na klíšťata se spustí do 48 hodin.

“U některých obojků se pro urychlení účinků doporučuje obojek před nasazením třít o záda a břicho kočky, a to směrem od ocasu k hlavě. Mám u obojku Foresto® postupovat stejně?”
O: Foresto® začíná působit velmi rychle, proto není nutné takto postupovat. Po nasazení začne obojek Foresto® domácího mazlíčka ihned chránit proti blechám a repelentní účinky na klíšťata se spustí do 48 hodin.

“Co mám udělat, když se obojek ušpiní? Může to ohrozit jeho účinnost?”
O: Společnost Bayer si není vědoma skutečnosti, že by špína měla dopad na uvolňování účinných látek v obojku Foresto®, a tedy na jeho účinnost. Pokud se obojek ušpiní, jednoduše jej otřete vlhkým hadříkem.

“Může být Foresto® nasazeno společně s klasickým obojkem? Nepoškodí se?”
O: Foresto® lze nosit společně s klasickým obojkem, aniž by se poškodil.

“Když obojek Foresto® vyjmu ze sáčku, je na něm vrstva bílého pudru. Proč?”
O: Kyselina stearová je jednou ze složek obojku a může na povrchu obojku vytvořit bílou vrstvu. Jedná se o lubrikant, který má v procesu výroby usnadnit vyjmutí obojku z formy. Kyselina stearová je bezpečná, využívá se také v potravinářském průmyslu, např. jako tužicí látka při výrobě cukrovinek. Proto Vás bílý pudr nemusí znepokojovat a chcete-li, můžete ho jednoduše otřít.

“Mohu na obojek Foresto® něco pověsit (např. vodítko nebo jmenovku)?”
O: Foresto® bylo testováno z hlediska použití bezpečnostních odrazek speciálně vyrobených pro obojky firmy Bayer. Jsou bezpečné a nemají vliv na účinnost výrobku, proto je možné je použít a na Foresto® připnout. Pokud jde o jiné předměty, jako jsou jmenovky, obojek testován nebyl, a proto tento postup nedoporučujeme, zvláště pokud zakrývají povrch obojku. Je důležité, aby jakýkoli předmět, je-li připojený k obojku (včetně odrazek), byl připojen k té části obojku, která se nepřekrývá, aby se nezablokovala bezpečnostní pojistka. Vodítka by se neměla na obojek připevňovat v žádném případě, protože síla, kterou kočka vyvíjí v tahu, by vedla k otevření bezpečnostní pojistky obojku.

“Jak často je třeba kontrolovat utažení obojku Foresto® u kotěte během růstu?”
O: Obecná odpověď neexistuje, protože koťata rostou různě rychle, ale doporučujeme obojek kontrolovat relativně často a upravit velikost, je-li to třeba.

“Mohu obojek na několik měsíců sundat a znova ho použít další rok? Bude ještě funkční?”
O: Protože v tomto ohledu nebyl obojek testován, společnost Bayer majitelům mazlíčků tento postup rozhodně nedoporučuje, neboť by mohl mít vliv na úroveň ochrany zvířete. Nejlépe svou kočku ochráníte, když bude obojek Foresto® nosit celý rok. Pokud je však třeba obojek Foresto® dočasně sundat, může být bez jakýchkoli problémů znovu nasazen.

“Musím zvířeti sundávat obojek, když ho koupu nebo když je mokré?”
O: Ne, obojek Foresto® je voděodolný. Zároveň se účinné látky nacházejí v lipidové vrstvě kůže, která brání jejich vymytí, když je zvíře mokré.